Zanim wejdziesz, przeczytaj :)

1) Materiały wykorzystane przez nas ( zdjęcia, rysunki, opisy ) służą tylko celom dydaktyczno - informacyjnym, nie czerpiemy z działalności żadnych korzyści. Wykorzystujemy materiały zarówno własne, jak również pozyskane w internecie, lecz tylko by ukazać czytelnikom piękno naszego świata :). Materiał internetowy pozyskujemy legalnie (nie jest on zastrzeżony prawami autorskimi, pochodzi ze źródeł masowych i edukacyjnych) - nie kradniemy niczyjej pracy. Jeśli jednak znajdziesz u nas swoje materiały bez wyraźnej zgody (mogło zdarzyć się niedopatrzenie z naszej strony) i poczujesz się urażony - prosimy, poinformuj nas, a natychmiast znikną one z naszych łamów :)
2) Blog nie ma charakteru naukowego. Jest to strona popularyzatorska. W miarę naszych możliwości (i ponieważ historia to nasze hobby) staramy się jak najwięcej umieszczać informacji historycznych oraz korzystać z literatury tematycznej, niemniej nie gwarantujemy "nieomylności" :)
3) Ilustracje opatrzone znakiem wodnym są naszą prywatną własnością. Jeśli znalazłeś tutaj przydatną ilustrację - napisz do nas. Podobnie rzecz ma się z zamieszczanymi tekstami.

Komentarze

Ponieważ od dłuższego czasu jesteśmy zalewani masowo wielojęzycznym spamem w komentarzach, i Wasze wiadomości musimy z trudem wyłuskiwać, zawieszamy możliwość komentowania postów. Z braku czasu nie jesteśmy w stanie na bieżąco tego monitorować. Zawsze, w każdej sprawie możecie napisać do nas wiadomość e-mail bądź na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami! :)

piątek, 18 kwietnia 2014

Wielka Noc

Witajcie,
znaleźliśmy trochę czasu między myciem okien i pieczeniem serownika (jakoś nie ma u nas tradycji mazurka :D) by napisać króciuteńką notkę. Dziś chcieliśmy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych. Jest to czas szczególny, kiedy gromadzimy się przy stole w gronie rodziny i radujemy się nie tylko swoją obecnością ale i Zmartwychwstaniem, które daje nam nadziej na życie wieczne. W tym roku myślę, że są wyjątkowe święta Wielkiej Nocy, gdyż w tym samym czasie świętują je rzymsko katolicy i nasi bracia prawosławni. Wiele z Łemków jest tego wyznania, także sądzimy, że jest to wspaniała okazja do wspólnego radowania się. Czego chcieliśmy Wam życzyć?

Radości z Zmartwychwstania Chrystusa, 
Pokoju, by podczas tych świat, nie wybuchały kłótnie, bądźmy dla siebie mili - to nic nie kosztuje :)
Radości również z tego, że możemy przeżywać te święta w gronie rodzinnym:)
Poza tym wszystkim życzymy wam oczywiście smacznego jajka ostrego chrzanu i pysznej babki, oraz innych słodkich wypieków
Wszystkim, a szczególnie Paniom, które mają nie mają zajętego serca przez swoich wybranków życzymy mokrego Dyngusa, aby ich kawalerowie mocno "zlali" :D

Pozdrawiamy serdecznie:)
Wesołego Alleluja!

/www.kartki.pl/

11 komentarzy:

 1. Wspaniałych Świąt Wielkiej Nocy!
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy i nawzajem wszystkiego najlepszego :)!
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Radosnych Świąt Wielkanocnych!

  OdpowiedzUsuń
 4. „Wiosna
  na nas zza firanek zerka
  a pstrokate pisanki chcą tańczyć oberka.
  Wpuśćmy wiosnę
  Niech słońcem zabłyśnie nad stołem
  w wielkanocne świętowanie,
  jak wiosna wesołe”

  Niestety, nie pamiętam, kto jest autorem tych słów, ale życzę Ci wiosennego, cudownego, wypełnionego szczęściem Czasu!

  S e r d e c z n o ś c i, j.

  OdpowiedzUsuń
 5. Spokojnych i spędzonych w miłej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdrowych i wiosennych Świąt Wielkanocnych Moi Drodzy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To wyjątkowe święta - ekumeniczne.
  Życzę wielu radości i słońca w sercu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam!
  Miłych życzeń nigdy za wiele, a więc z wzajemnością i oby nam się dobrze działo i wszystko ziściło.
  Lubię jak przyroda budzi się do życia i kwiaty umilają widok dla naszych oczu.
  Pozdrawiam wiosennie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 9. Radosnego jeszcze świętowania.Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochani, dziękujemy Wam za życzenia:) Mamy nadzieję że wszystkie się spełnią :) Bardzo Nam miło że tak wielu z Was o Nas pamiętało :)
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy serdecznie za przeczytanie artykułu :) Mamy nadzieję że Ci się spodobał :) Prosimy, zostaw komentarz, i podziel się z nami opinią na temat wpisu, strony itd.
Na komentarze anonimowe nie odpowiadamy!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.