Zanim wejdziesz, przeczytaj :)

1) Materiały wykorzystane przez nas ( zdjęcia, rysunki, opisy ) służą tylko celom dydaktyczno - informacyjnym, nie czerpiemy z działalności żadnych korzyści. Wykorzystujemy materiały zarówno własne, jak również pozyskane w internecie, lecz tylko by ukazać czytelnikom piękno naszego świata :). Materiał internetowy pozyskujemy legalnie (nie jest on zastrzeżony prawami autorskimi, pochodzi ze źródeł masowych i edukacyjnych) - nie kradniemy niczyjej pracy. Jeśli jednak znajdziesz u nas swoje materiały bez wyraźnej zgody (mogło zdarzyć się niedopatrzenie z naszej strony) i poczujesz się urażony - prosimy, poinformuj nas, a natychmiast znikną one z naszych łamów :)
2) Blog nie ma charakteru naukowego. Jest to strona popularyzatorska. W miarę naszych możliwości (i ponieważ historia to nasze hobby) staramy się jak najwięcej umieszczać informacji historycznych oraz korzystać z literatury tematycznej, niemniej nie gwarantujemy "nieomylności" :)
3) Ilustracje opatrzone znakiem wodnym są naszą prywatną własnością. Jeśli znalazłeś tutaj przydatną ilustrację - napisz do nas. Podobnie rzecz ma się z zamieszczanymi tekstami.

Komentarze

Ponieważ od dłuższego czasu jesteśmy zalewani masowo wielojęzycznym spamem w komentarzach, i Wasze wiadomości musimy z trudem wyłuskiwać, zawieszamy możliwość komentowania postów. Z braku czasu nie jesteśmy w stanie na bieżąco tego monitorować. Zawsze, w każdej sprawie możecie napisać do nas wiadomość e-mail bądź na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami! :)

niedziela, 4 stycznia 2015

Podsumowanie roku 2014

Witajcie,
dzisiaj będzie krótko, egoistycznie i nieciekawie - ale z okazji Nowego Roku postanowiliśmy zrobić małe podsumowanie Naszej działalności. W 2014 roku rzecz jasna ;)
Wspominajmy więc ;)

W tym roku ogółem powstało 41 artykułów. Nie jest to pewnie imponująca liczba, jednak przecież nie o ilość tutaj chodzi.

Nie jest to jednak mała liczba - dotychczas powstało na Naszym blogu 82 artykuły, tak więc w tym roku napisaliśmy połowę z tego, co dotychczas mogliście przeczytać. Jako że zaczęliśmy działalność w listopadzie 2012 roku (a więc funkcjonujemy już 3 lata) - to liczba ta chyba nie wypada najgorzej ;)

Pierwszy artykuł w 2014 roku napisaliśmy.. 1 stycznia. Był to artykuł poświęcony Dziewięćsiłowi bezłodygowemu - ulubionej roślinie Nuty, a także patrząc na frekwencję - Waszej :)

Ogółem powstało w tym roku dziesięć artykułów poświęconych florze spotykanej na Lemkowynie, m. in. pisaliśmy o Skrzypie olbrzymim i Czosnku niedźwiedzim. Zazwyczaj artykuły te cieszyły się z Waszej strony zainteresowaniem ;). Innym "cyklem" prowadzonym tutaj w 2014 roku był cykl o faunie na BN. Pisaliśmy np. o Żabie trawnejJeleniu  czy o Nietoperzach.Łącznie powstało w ubiegłym roku 7 takich artykułów. I te również Wam się podobały (w każdym razie tak się Nam wydaje).
Razem z Nami odwiedziliście 9 ciekawych miejsc, m. in. weszliśmy razem na Wysokie, odwiedziliśmy też nieistniejąca wieś Królik Wołoski a także Szymbark oraz kilka innych miejsc. Za każdym razem staraliśmy się jak najlepiej opisać miejscowości bądź inne miejsca przez Nas przedstawiane. Udało się nam?
Staraliśmy się też nie zaniedbać pięknej Łemkowskiej kultury: Przedstawiliśmy 3 legendy, w tym legendę o Uciekającej ikonie. Były tutaj i inne artykuły związane z kulturą Łemkowską, np. artykuł o męskim ubiorze. To były niekiedy prawdziwe wyzwania dla nas.
Pisaliśmy także o historii. Szczególnie ważnym dla nas tematem była Akcja "Wisła".
Inne artykuły też były - poświęcone szlakom, "statystyczne" (spis cerkwisk), okolicznościowe... Cóż nazbierało się tego wszystkiego, prawda?

Zmienił się przez ten rok również Nasz blog. Co najważniejsze, założyliśmy kilka zakładek, segregujących zawartość Naszego bloga, i ułatwiających Wam szukanie tutaj tego, co Was ciekawi.

Krótko mówiąc - posprzątaliśmy trochę na stronie głównej :)

Udało się nam znaleźć kilku przyjaciół blogowych - m. in. zapoznaliśmy się z autorem strony www.szlaki-beskid.klikklik.pl Wspaniała strona! Podobnie jak jej autor.
Poznaliśmy także przyjaciół - Marlenę Król i Marię Ptak, autorki wspaniałych fotografii fauny i flory. Zupełnie bezinteresownie udostępniają Nam fotografie do artykułów o tematyce przyrodniczej - dziękujemy.
Kolejnym bliskim Naszych serc jest Tomek Gołkowski i jego wspaniały blog Karpacki las - blog o górach. Tomek wspaniale pisze o Karpatach - nie tylko tych Polskich, i nie tylko o BN - ie ;) A do tego dodaje wspaniałe fotografie.
Tu również chcemy ukłonić się Maciejowi Brzezińskiemu, autorowi Poznańskich historii za wsparcie i ciepłe słowa ;)

Dziękujemy też Naszym blogowym przyjaciołom, za komentarze, odwiedziny, dobre rady ;)

Cóż, to chyba tyle - ile można się wychwalać??

No, może jeszcze dodamy tylko że w tym roku dostąpił Nas zaszczyt - odwiedziliście Naszą stronę ponad 49 tysięcy razy! Prawdziwy to zaszczyt dla Nas :)

Oprócz statystyk pozostało po Was ponad sto komentarzy! A każdy z nich jest dla Nas bardzo ważny, to swoista nagroda za przygotowanie tekstów, fotografie itd.
Dodatkowo na Naszym facebooku pojawiło się dotychczas 246 polubień - co świadczy że przynajmniej 246 z Was zagląda do Nas regularnie ;) 


Chcemy Wam podziękować za to, że przez cały ten rok jesteście z nami. To dla Nas ważne - bowiem to dla Was tak na prawdę funkcjonuje ten blog.


Beskidzkim Morskim Okiem Was żegnamy - ale nie na długo ;)
Sukcesów na 2015 rok życzymy!!!!

14 komentarzy:

 1. Gratuluję udanego roku :) Mam nadzieję że nowy będzie równie owocny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam.
  No to sobie trochę powędrowaliśmy po Beskidzie Niskim.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a Ty zawsze Michale byłeś tam z Nami, to miłe - dziękujemy ;)

   Pozdrawiamy

   Usuń
 3. Kuba, schlebia mi opinia gościa który robi doskonałą robotę zarówno na blogu jak i w społeczności BN. Z tymi fotografiami jednak przesadziłeś, za niejedną z nich jest mi wstyd. Pozdrawiam i życzę kolejnego udanego roku, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, no i oczywiście wielu ciekawych wędrówek :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomku, w fotografii nie zawsze liczy sie piękno - artykuły oparte na wspomnieniach powinny być okraszone fotografiami pokazującymi to co widzi opowiadający a nie toco widzi artysta - i tak jest u Ciebie ;) zresztą są niezłe, nie masz co narzekać :D Teraz to Ty Nam schlebiasz :D No bo Tomku nie sam tu działam, robię tylko 50 proc. tego wszystkiego, moim motorem napędowym jest Nuta ;)

   Pozdrawiam i do zobaczenia wiosną ;)

   Usuń
 4. Wasz blog jest bardzo ciekawy...wielu rzeczy można się z niego dowiedzieć...Życzę wam by ten Nowy 2015 rok był równie udany co jego poprzednik...Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy, cieszymy się, że Ci się spodobał :)Mamy nadzieję, że zaglądniesz tu jeszcze nie raz :)

   Usuń
 5. 41 artykułów to naprawdę całkiem sporo, w końcu poza światem wirtualnym każdy z nas ma swoje życie, pracę... Prowadzenie bloga i regularne postowanie to wcale nie taka prosta sprawa :) Życzę Wam wszystkiego dobrego w 2015, kolejnych ciekawych artykułów i duużo zapału do dalszej internetowej działalności :) Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem trzeba było naprawdę "spiąć pośladki", żeby napisać artykuł...ale zawsze było warto :)Dziękujemy za życzenia, mamy nadzieję, że uda się je zrealizować :)
   Pozdrawiamy serdecznie:)

   Usuń
 6. Tak trzymać dalej :). Lubię czytać Wasze artykuły, bo wiele się można dowiedzieć !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy cieszymy się, że podobają Ci się nasze artykuły. Zapraszamy do dalszych odwiedzin :)!

   Usuń
 7. Wasz blog jest bardzo użyteczny i ciekawy. Robicie wspaniałą pracę.
  Wiele interesujących postów opublikowaliście w ubiegłym roku.
  Ja najbardziej lubię te związane z kulturą, budownictwem - opisy cerkwi, miejscowości, cerkiewisk i historii tych terenów.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy:) Cieszymy się, że znalazłaś coś dla siebie. Staramy się pisać na różne tematy, by zainteresować tym pięknym terenem szerokie grono odbiorców:)
   Pozdrawiamy

   Usuń

Dziękujemy serdecznie za przeczytanie artykułu :) Mamy nadzieję że Ci się spodobał :) Prosimy, zostaw komentarz, i podziel się z nami opinią na temat wpisu, strony itd.
Na komentarze anonimowe nie odpowiadamy!

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.